19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Изградена пешачка патека во Берово

Во рамките на Програмата за изградба на локални улици и патишта, заврши реконструкцијата на пешачка патека, спој на улица ,,Борис Кидрич” и ,,Димитар Влахов”. Изградена е патека со 136 м2 бехатон плочки, во должина од 55 метри  а странично уреден е канал за одводнување. За реконструкција на пешачката патека, од Буџетот на Општина Берово, се  инвестирани  255.000,00 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles