15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Нацевска: Денарот е стабилен

Вицегувернерката на Народнaта банка, Емилија Нацевска, истакнува дека денарот е стабилен, а ценовните движења се должат на растот на цените на енергенсите на светските берзи по високиот пад минатата година, како и на привремените нарушувања на синџирите на снабдување предизвикани од пандемијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles