15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

СП во Белград во борење до 23 години

Од 1 до 7 ноември во Белград, Србија, ќе се  одржи СП  за борачи до 23 години. Македонија  ќе ја претставуваат  Серхан Шакиров  од Балканец, Столе Ефтимов и Реџеп Хајдари.  Серхан   ШАКИРОВ ќе настапи  во категоријката до 74 килограми.

„Се подговувам  за СП. Ќе дадам се од себе, и последниот атом од себе ќе го дадам , да постигнам добар резултат. Верувам  дека со успех ќе ја  претставам Македонија на ова СП…“- вели Серхан ШАКИРОВ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles