7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Ќе се затвораат угостителски објекти во Словенија

Словенечкиот министер за економија Здравко Почивалшек најави во средата остри мерки против оние коишто не ги почитуваат епидемиолошките мерки, откако во последните 24 часа се потврдени 3.166 нови зарази, вториот најголем ваков показател оваа година. „Доколку е потребно, ќе ги затвораме во согласност со законот оние локали коишто не ги контролираат посетителите“, изјави Почивалшек, имајќи предвид дека некои сопственици на локали не проверуваат дали сите гости имаат ковид-пропусници или дека имаат негативен тест.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles