15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

За 9 месеци 2.300 поплаки од потрошувачи

Во последните девет месеци евидентирани се 2.300 поплаки, жалби и прашања од незадоволни потрошувачи. Најголемиот дел се во доменот на сервисирањето, посебно кај технички сложените производи како машини за перење и кај мобилните телефони. Но, многу реакции од граѓани има и во однос на услугите, како и за онлајн купувањето, највеќе преку нелегалната фејсбук продажба, покажува најновиот извештај на Организацијата на потрошувачи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles