19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Постхумно, осмоноемврски признаниа за тројца штипски новинари

Постхумно, тројца медиумски работници од кои двајца новинари и еден сопственик на медум ќе го добијат осмоноемвриското признание. Ова мегудругото беше заклучено на денешната седница на општинската комисија за награди и признаниа.

„Постхумно ќе бидат нахрадени Драган Ристов, Горан Гаврилов и Трајче Јованов“ изјави Снежана Санева – ЛС Штип

Во делот на пополнување на листата на наградени заслужни граѓани со највиската општинска награда Осми Номеври и признаниа, предложени се неколкумина…

„Сите останати предлози ќе бидат доставени до советот на о. Штип“ изјави Снежана Санева – ЛС Штип

Последен добитник на осмоноемвриската награда е ЈП Исар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles