3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Почнува зимското сметање на времето

На 31 октомври, со поместување на стрелките на часовникот за еден час наназад, започнува зимското сметање на времето. Часовникот во три часот неутро се моместува на два.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles