3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Болниците стануваат Ковид центри

На  состанок на групата експерти при Министерството за здравство во Хрватска освен зголемувањето на капацитетите за тестирање договорен е сосема нов режим во болниците и гие стануваат Ковид центри. Ова е последица на растот на бројот на заразени со кроона вирус. Вчера беа забележани 4.571 новозаразени, со 1.207 хоспитализирани и 153 пациенти на респиратор. Денеска има 4.154 новозаразени, пренесува Индекс.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles