19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Потврдено присуство на Делта плус сојот

Од 384 потврдени случаи на делта сојот во Грција за периодот од 29 септември до 18 октомври, два се однесуваат на варијантата делта плус, што воедно се и првите потврдени случаи на оваа мутација во земјата. Двата случаја се регистрирани во централното и јужното подрачје на Атина. Според светските медиуми, делта плус сојот го има во Велика Британија, а мал број случаи се регистрирани и во Данска, Германија, САД, Израел и Русија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles