17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Дамјан Давков, младиот штипски математичар е добитиник на највисока општинска награда Осми Ноември

Дамјан Давков, математичкото чудо од Штип , на само 13 години стана добитник на највисоката општинска награда – наградата 8-ми Ноември. Неговата номинација , од страна на штипските советници, беше прифатена со скламација

Со минута молк, советниците им оддадоа почит на новинарите Драган Ристов, Трајче Јованов и сопственикот на Канал 77, Горан Гаврилов

На сите тројца,  постхумно им е доделено признанието 8-ми Ноември за особен придонес во развојот на новинарството и медиумите .

На листата на добитници на признанија, се  и друштвото за планинарски спортови Лисец и Кристина Ампева од здружението Гласен текстилец.

Поседна седница на Штипскиот Совет во овој состав

Одлуките за доделување на нагрдата и признанијата, се дел од последните активности на советниците од овој советнички состав

За други излегувањето на говорницата го искористија за благодарност за стекнатите советнички искуства  за овој мандат

Говорницата не се пропушти да се искористи да се доделат совети за новоизбраните од сега нивните колеги во заминување

Последната 53 седница на Советот со овој состав разгледа повеќе квартални извештаи од работата на јавните претпријатија под ингеренцијата на општината, како и грст институции од културата…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles