7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

За два месеца штипјани ќе добијат дополнителни 40 паркинг место. За толку време првата фаза од изградбата на конзолата на река Отиња ќе биде завршена.

Дополнителни 40 паркиинг места штипјани ќе добијат со изградба на првата фаза од конзолите на река Отиња изјави денеска градоначалникот на Штип, Иван Јорданов. Колите , таму би требало да почнат да се паркираат за околу две месеца :

До крајот на изведбата ќе работиме со засилена динамика се со цел овој проект да биде завршен и да ја олеснеме функционалноста во овој дел од градот“ изјави Иван Јорданов – градоначалник на о. Штип

Што е се предвидено со овој проект, чиј финансиер е општината.

„Предвидува 8 милиони денари и би требало да се изгради за 2 месеца“ изјави Иван Јорданов – градоначалник на о. Штип

Изградбата на конзолите, ќе овозможи значително растаретување на сообраќајот во централното градско подрачје, нешто што е голем проблем, особено во т.н. ударни сообраќајни термини.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles