3.8 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Изграден тротоарот од Кочани до Бели

Тротоарот што го поврзува Кочани со влезот на селото Бели е завршен. Поплочена е пешачка зона во вкупна должина од околу еден километар. Дополнително, оваа патна врска од Кочани до Бели е осветлена со дваесетина нови столбови со штедливи лед-светилки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles