2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Населението во банките чува 4,7 милиј. евра

Домаќинствата во банките чуваат 4,7 милијарди евра, а нивното кредитирање е во помал износ. Штедењето забележува континуиран раст и во време на пандемијата, а се зголемува интересот за недвижности поради што подинамично растат станбените од потрошувачките кредити. Ова се дел од поентите што ги кажаа банкарските експерти на свеченоста по повод одбележувањето на 31 октомври – Светскиот ден на штедењето.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles