15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Собирање на градинарски отпад во Берово

Беровското јавно претпријатие започнува со собирање на градинарскиот отпад. Од овие причини, се повикуваат сите кои имате поголема количина на градинарски отпад, истиот соодветно да го складираат и да го остават до кантите за смет за време на викендот како би можеле вработените од одделението за јавна чистота и зеленило, почнувајќи од понеделник непречено да го собираат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles