17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Епидемилошката состојба многу тешка

Епидемиолошката состојба во Србија е исклучително тешка, оценуваат епидемиолозите во земјата, кои сметаат дека единствен излез од ситуацијата е да се воведат построги мерки и да се зголеми процентот на вакцинацијата. Според последните податоци, коронавирусот во Србија вчера е потврден кај 6 697 лица, а починале 63 пациенти. На болничко лекување се 6 792 пациенти, од кои 275 се на респиратор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles