17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Бензинот поскапува, дизелот поевтинува

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар, а за толку поевтинуваат ЕУРОДИЗЕЛ и Екстра лесното масло за домаќинство ,  одлучи на денешната седница Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 77 денари, литар ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по 79 денари. За литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе се плаќа по 68 денари, како и 67,5 денари за  литар Екстра лесно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles