3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Бугарија: Хаварија без гас ги остави Србија и Унгарија

Хаваријата што утрово во три часот се случи во североисточна Бугарија го наруши снабдувањето со гас во повеќе земји од регионот, меѓу кои Србија, БиХ, Унгарија и Романија. Операторот на гасоводната мрежа во Бугарија, „Булгартрансгаз“, соопшти дека транспортот на природен гас за Србија и Унгарија е прекинат по дефект на гасоводот во близина на селото Ветрино во североисточна Бугарија, пренесе Ројтерс.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles