13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Косово: 1 500 евра за починат од Ковид

Сите оние кои изгубиле блиски членови на семејството како последица на Ковид-19, до крајот на ноември можат да аплицираат за еднократна помош од косовската влада во износ од 1.500 евра, соопшти косовското Министерство за финансии. Помошта се однесува само на блиски членови на семејството, како брачен другар, дете или родител, пренесува Н1.рс.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles