14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Младински планинарски камп „Пијанец 2021“

Во организација на Планинарско спортскиот клуб Голак, се одржа младински планинарски камп на планините Влаина и Средна. Во склоп на истиот беа посетени првиот уреден палеонтолошки локалитет СТАМЕР и природната реткост Истевнички Кукуље. Ова е веќе 7-ма година како ПСК ГОЛАК, организира вакви еднодневни или повеќедневни младински кампови на некоја од  5-те планини кои се наоѓаат на територијата на Општина Делчево

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles