-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Набавени 4.000 комерцијални вакцини за грип

Обезбедени се 4.000 комерцијални вакцини против сезонски грип, но за да почнат да им се даваат на заинтересираните граѓани, се чека на одобрување од Министерството за здравство. Цената што граѓаните ќе треба да ја платат за вакцината, сè уште не е позната.  Минатата година вакцината се плаќаше 800 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles