15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Победа на КК Соколи против Струмица

Изминатиот викенд во спортската сала Јордан Мијалков, се одигра 4 коло во Втората кошаркарска лига каде се сретнаа Соколи 1933- Штип и Струмица. По многу интересна и драматична средба, на крајот на победата се радуваа домашните кои ја победија екипата на Струмица со 77-68 кошеви. Ова е трета победа на штипските кошаркари. кои сакаат годинава да се вратат во Првата кошаркарска лига.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles