-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Прекин на железничкиот сообраќај поради штрајк

Товарниот и патничкиот железнички сообраќај се во целосен прекин поради штрајк на Машинскиот персонал во МЖ Транспорт. Причина  за штрајкот е неисплатен втор дел од септемвриската плата. Товарниот сообраќај е намален за 90 проценти уште во саботата по 15 часот, а утринава од 7 часот е во целосон прекин патничкиот сообраќај. Бојкотот ќе трае се до исплаќање на платата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles