-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Три улици во штипската населба Суитлак се постилаат со асфалт

Три улици во штипската населба Суитлак се постилаат со асфалт и се решава огромен долгогодишен проблем на нивните жители.

Се што се направе се е добро, после толку време газење кал конечно да се асфалтира, видовме многу мака изјавија анкетираните граѓани

Денес, фазата асфалтирање ја следеше и градоначалникот Иван Јорданов

„Денеска сме во населбата Суитлак да направиме увид на асфлатирањето на три улици во вкупна должина од 1400 метри во вкупен изнод од 3,5 милиони денари од буџетот на општина Штип“ изјава Иван Јорданов, градоначалник на о. Штип

По овие Јорданов денес повторно најави дека во текот на оваа недела ќе започне асфалтирањето на ул. Панче Караѓозов и Личка каде претходно ќе биде извршено преинсталирање на водоводната мрежа:

Во наредните недели ќе продолжиме со реконструкции и асфалтирање на неколку локации во нашиот град  а тоа се улиците Панче Караѓозов и улицата Личка“  изјава Иван Јорданов, градоначалник на о. Штип

Паралелно со овие активности за населбите  Суитлак и Каваклија се изработува и проект кој треба да го реши и водоснабдувањето.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles