3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Загреб ноќеска најзагаден во светот

Загреб, главниот град во Хрватска, беше втор на скалата на градови со најзагаден воздух во светот, објави швајцарскиот портал IQAir кој ги објавува податоците за квалитет на воздухот ширум светот. Концентрацијата на честички ПМ 2,5 е 11 пати повисока од оние кои ги препорачува Светската здравствена организација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles