7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Експертите бараат 10 дневен карантин

Словенечките ксперти бараат воведување на десетдневно целосно затворање на државата. Доколку Владата не ја прифати оваа мерка, тогаш ќе има многу построга контрола за ковид потврдите, ограничување на угостителските објекти до 23 часот, спортски настани без публика, работа од дома за јавниот сектор и забрана за собирање повеќе од десет лица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles