19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

50 Ковид болни денес имаат хоспитален третман во Штипската и 15 во Кочанската болница

44 ковид пациенти имаат хоспитален третман на Инфективното и уште шестмина на кожното оддделение во КБ Штип. Состојбата со пациентите во последните 24 часа е стабилна иако 34 од нив се со кислородна поддршка. Добрата вест е што во ова деноноќие нема починати.

Пациентите добиваат стандарден ковид третман и нивната состојба во моментов е стабилна, велат од КБ Штип од каде нагласуваат дека во текот на денешниот ден од болница отпуштени се двајца а се примени нови петмина пациенти.

Во однос на возрасните групи, од Центарот за јавно здравје пак информираат дека тие се следните

Вториот Ковид центар во Регионот е кочанскиот каде состојбата е следна

Во моментот во одделението во кочанската болница има 15 пациенто од кои 5 се со потешпка клиничка слика и се на кислородна подршка.изјави Александар Серафимов

Инаку во моментот во Источниот регион има 690 активни случаи

Штип 205

Кочани 172

Свети Николе 83

Берово 37

Делчево 45

Виница 38

Пробиштип 68

Мак. Каменица 38

Пехчево 4

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles