2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Бугарија: Во ски центрите без Зелен сертификат

Од бугарското Министерство за туризам велат дека засега не е потребен зелен сертификат за влез во скијачките објекти и другире ресорти за зимски туризам.  Наскоро се очекува да започне зимската туристичка сезона во Бугарија ,без зелен сертификат како услов за влез во скијачките капацитети, се вели во соопштението на бугарското Министерство за туризам.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles