7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Заострени мерките за Ковид заштита

Грчката влада, соочена со скок на бројот на заразени со коронавирус, денеска објави дека воведува задолжителен негативен ПЦР или антигенски тест на коронавирус за невакцинираните лица да влезат во простории на јавната администрација, продавници, банки, фризерски салони. Вработените во приватниот и јавниот сектор кои не се вакцинирани ќе треба два пати неделно да покажат негативен тест на ковид 19, кој треба сами да го платат. Казните за продавници и ресторани кои не ги почитуваат владините мерки се двојно зголемени на 5.000 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles