1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Исплатени штети за 31,5 милиони евра

Осигуреници наплатија 35.163 штети од осигурителните компании во првите шест месеци годинава. Тоа е за 15 отсто поголем број на исплатени штети за неживотно осигурување во однос на истиот период лани. Во првите шест месеци годинава 11 осигурителни компании за неживотно осигурување на осигуреници исплатиле вкупен износ на штети од 31,5 милиони евра. Тоа е 20 отсто повеќе од првите шест месеци во 2020 година, покажуваат официјалните податоци на Агенцијата за супервизија на осигурувањето

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles