2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

СВР: 10 мина казнети возачи. Возеле пребрзо

10 мина возачи заработија  казни од СВР штип поради возење со брзина поголема од пропишаната. Седум од нив биле надвор и тројца во населено место. Во мегувреме санкционирани се и 11 други видови на прекршоци, од кои 7 за управување возило без возачка дозвола, 1 за управување возило под дејство на алкохол и 3 за некористење на сигурносен појас.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles