-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

ЈП Исар најавува голема еколошка акција во Штип. Ќе се чистат ѓубришта и депонии

Јавното претпрјатие Исар најавува голема еколошка акција во Штип. Ќе се чистат ѓубришта и депонии на повеќе локации низ градот. Акцијата започна од градските гробишта каде што за неколку денови, штипјани ќе се соберат да го одбележат верскиот празник Задушница.

Во големата еколошка акција директорот Здравков најави чистење на неколку проблематични локации во градот

За акцијата да биде успешна, а градот чист, Здравков поддршка бара и од граѓаните. Оттсега тие имаат можност сите мини депонии во градот да ги пријават, по што екии на Исар ќе дојдат да ги исчистат.

Сепак, потенцира Здравков, клучно е сите да бидеме совесни и одговорни, кога во прашање е фрлањето на смет, па во иднина истиот да се одлага во поставените контејнери, а не насекаде. Само така, скциите ќе имаат ефект, а градот ќе биде уреден и чист. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles