15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Една работна дозвола за Македонија, Албанија и Србија

Македонија, Србија и Албанија од следната година можат да сметаат на една работна дозвола и единствен информативен систем, најави претседателот на Стопанската комора на Србија. Според него, оваа иницијатива е клучна за опстанокот на економијата и работните места во регионот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles