14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Заврши комуналната агонија на улицата Панче Караѓозов.Ја планира и градеа тројца градоначалници на Штип.

По повеќе од шест месеци, денеска заврши комуналната агонија со улицата Панче Караѓозов во Штип. Овој проект на кој работеа тројца градоначалници за неколку дена ќе биде реазлизиран откако жителите од улицата минаа двеста тешки денови едвам стигнувајки до своите домови.

„Ги искришивме и колите, конечно се направи и оваа улица изјавија анкетираните граѓани“

На лице место на оваа улица денеска беше градоначалникот Иван  Јорданов кој до пред само 20 тина дена опозиционерски многу често беше на истото место.

„Веднаш потоа се пристапува на реконструкција на атмосферскиот канал финансиран од буџетот на о. Штип и веднаш потоа реконструкција на тротоарите“ изјава Иван Јорданов – градоначалник на о. Штип

Освен асфалт пак ќе добие комплетно нов одводен систем и тротоари кои досега беа неупотребливи

Оваа улица која во изборната кампања беше неодминлива е долга 430 метри а нејзината реконструкција чини десет милиони денари.        

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles