2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Корона скринингот откри 6 позитивни ученици

Министерството за здравство ги објавува досега обработените податоци, од спроведениот скрининг во првите денови. Од тестирани 1.323 ученици во средни и основни училишта , само 6 основци биле позитивни на Ковид 19.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles