17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Оff-road натпревар на планината Голак

Делчево овој викенд  ќе биде домаќин на првиот off-road брзински натпревар, кој ќе се одржи на планината Голак. На настанот е предвидено да учествуваат возачи на off-road возила од повеќе градови во Источна Македонија.

– Во рамки на настанот предвиден е натпревар во најбрз круг со кросови, АТВ возила и џипови – истакнаа од мото клубот „Ендуро Тим“. Кругот ќе биде во должина од околу 3 километри, до целната линија на спортските игралишта на Голак. За најбрзите натпреварувачи во своите категории организаторите ќе доделат соодветни награди и пехари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles