2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Радев: Се прави се земјата да не се затвори

Бугарската Влада прави се за да ја контролира кризата со Ковид-19 и да обезбеди работа на сите здравствени установи без затворање на државата, изјави претседателот Румен Радев при посетата на Добрич, пренесе БНР. Владата прави се што е можно за да ја контролира кризата, да обезбеди работни капацитети на сите медицински установи – за Бугарија да го помине овој тест без да ја затвори земјата, без да ги лиши Бугарите од општествениот и културниот живот и можноста да ја работат својата професија и да имаат приход и без да се уништува бизнисот, рече Радев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles