15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

СДСМ: П.Караѓозов се прави со пари од Мин. за транспорт

По изјавата на градоначалникот Иван Јорданов, во врска со асфалтирањето на ул. Панче Караѓозов, со писмена соопштение излегоа од СДСМ:

Проектите ги започна и реализира СДСМ, а на  новиот  градоначалник му остана само да се слика на нив да држи прес конференции.Реконструкцијата на канализациската и водоводна мрежа на улицата Панче Караѓозов, а потоа и нејзино комплетно асфалтирање се одвиваа етапно, за да може деловите кои што ќе се завршуваат да се користат за сообраќај. Проектот за реконструкцијата на улицата Панче Караѓозов е финансирана од Министерството за транспорт и истиот го води посебна проектна единица. Ја известуваме јавноста дека наскоро започнува со реализација реконструкцијата на ул. Сремски фронт и Борис Крајгер, стои во реакцијата на СДСМ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles