15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Се пошумуваат опожарените делови во Кочани

Шестотини садници јасен, донација од „А1 Македонија“, од денеска се пошумуваат на ридот Драчевик, на површина опожарена во огнената стихија на 2 август.

Садниците се од видот јасен, со височина од 1,8 метри. Планираме да ги засадиме закраток период, со што просторот ќе биде повторно облагороден и на тој начин ќедадеме придонес во враќањето на природниот баланс и обновувањето набиодиверзитетот – истакна Александра Дамчевска од ЈП „Паркови и зеленило“

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles