3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

10% Албанци аплицирале за живот во САД

Албанските граѓани се на прво место во регионот според стапката на апликации во програмата на лотаријата на САД за иселенички визи. Според статистичките податоци, Албанија го држи рекордот во регионот во однос на бројот на граѓани кои аплицираат за иселеничка виза со цел да го продолжат живот во САД. Годинава аплицирале вкупно 240.886 Албанци, што е околу 10 отсто од вкупната популација. Многу помал број апликации има од соседните земји, Косово, Србија, Црна Гора и Северна Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles