17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Бомба пронајдена кај 71-год. штипјанец

Рачна бомба М75 е пронајдена во домот на 71-годишен  штипјанец. Бомбата е пронајдена  по извршен претрес во неговиот дом од страна на полициски службеници. од каде штипјанецот со иницијали С.Т. бомбата ја набавил и со каква цел е предмет на полициска истрага.

Се работи на расчистување на случајот по што во координација со Јавен обвинител ќе следи соодветен поднесок.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles