15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Се градат попречни прагови во Брегалница

Интензивно се работи на првиот дел од проектот за реагулација на речното корито на река Брегалница кој предвидува изградба на попречни прагови од габиони во коритото на реката Брегалница во должина од околу 300 м. Со оваа интервенција, ќе бидат стабилизирани дното на минор и мајер коритото што ќе придонесе реката да не врши дополнително поткопување при евентуални поплавни води.  Вредноста на работите  е еден милион денари, а се очекува работите на терен да завршат до крајот на овој месец.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles