15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Ќе се уредува влезот во с. Таринци

Општина Карбинци, започна со премер и пресметка за уредување на просторот на влезот во село Таринци. Во следниов период ќе се работи на комплетирање на овој проект се со цел уредување и обезбедување на паркинг простор за возила. Дополнително,  местото ќе биде партерно уредено, исто како и  просторот околу чешмата на влезот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles