17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

КБ штип 12 специјализанти ќе помагаат на инфективно.

12 доктори специјализанти од КБ Штип, по потреба ќе бидат вклучени во борбата против пандемијата, изјави директорот Ален ЃеоргијевНа овој начин штипската болница обезбедува работен ритам соодветен на потребите во услови на пандемија. Професионалниот ангажман е рамномерен, а, пациентите во секој момент ќе имаат соодветна здравствена заштита, дополни директорот Ѓеоргијев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles