14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Нов локдаун нема да има

Словенечката Влада, во обид да го ограничи брзиот раст на епидемијата, ноќеска усвои голем број нови рестриктивни мерки, но не се одлучи за заклучување, како што препорачаа некои експерти од здравството, чии капацитети за пациентите со Ковид-19 се на работ на издржливост. Новите мерки стапуваат на сила од понеделник, а меѓудругото опфаќаат скратување на работата на кафеаната и забрана за собирање луѓе кои не се членови на исто домаќинство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles