7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Општина Берово наредниот буџет ќе го креира со граѓаните.Средбите започнуваат за три дена

За три дена,градоначалникот на Берово Звонко Пеќевски ќе започне средба со граѓаните во сите населени месата во општината,а целта е утврдување приоритети за наредниот Буџет.

Буџетот за наредната година ќе се проектира од буџетските приходи кој се во фаза на утврдување.

Буџетот на Берово оваа година изнесуваше  335  ден. И средствата беа потрошени претежно за инфраструктурни проблеми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles