3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Проблемот Личка заврши од денес улицата се асфалтира

Големата неизвесност со улицата Личка во Штип за која неколку месеци се бараше решение за комуналните недоследности заврши и  таму денес се послаа првите метри асфалт

Исто како и со улицата П. Караѓозов и Личка во изминатиот период стана сининим на незавршена работа комплирцирани и несоодвтени инфраструкторни решенија и огромни проблеми за граѓаните.

Новата Локална власт овие два големи проблеми ги реши експресно но и со гаранција дека проблемите нема да се повторат

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles