15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Ѓукановик не исклучува видно сценарио

Национализмите кои доведоа до војната во раните 90-ти години не беа закопани со Дејтонскиот договор, а националистите продолжија да ги негуваат истите идеи како во тие години, користејќи ги слабостите на меѓународната заедница, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ. На прашањето дали мисли дека повторно е можна војна во Босна и Херцеговина, тој одговори дека „нема да исклучи никакво сценарио“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles