17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Берово ангажира дополнители 15 лица за јавна работа

Во Берово,  ангажирани се  дополнителни 15 лица, во проектот ,,За почисто Берово”.  Проектот вклучува уредување на тревни површини и паркови, чистење на речното корито на Брегалница и каналите, чистење на централното градско подрачје, средување на диви депонии, уредување на велосипедско пешачка патека. Во рамките на проектот ангажарани се вкупно 35 невработени лица, социјално ранливи категории со ниски квалификации, кои за работниот ангажман, добиваат надомест од 400,00 денари дневно, за 4 часовен ангажман.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles