17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Претседатлескиот кандидат Панов ќе го посети Скопје

Нeзависниот кандидат за претседател на Бугарија, предложен од иницијативата „Правда за секого“ и поддржан од Демократска Бугарија, Лозан Панов, деновиве ќе го посети Скопје каде што, според најавите, ќе има средби „со пријателите на Бугарија и со претставници на македонските Бугари, на кои ќе се разговара за иднината на бугарско-македонските односи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles