3.5 C
New York
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Втора футсал лига на Македонија

Викендов се одиграа средбите од  вторто коло на Втората футсал лига. Од трите штипски екипи, само Астибо забележа победа.  Победи во Пробиштип против Црешево Топче со 10-6

Стрелци на головите Петар Левков и  Иван Стојчев по три голови Марјан Зашков и   Александар Божинов по 1, и два автогола на домашните. Со головите на Рунтев и Димитровски, Мал Ајакс  играше нерешено 2-2 со екипата  на ОВЧЕ ПОЛЕ. КАРДАШЛК.загуби  дома со Конзули од Битола со 1-7. Стрелец на единствениот гол на  Кардашлк беше  Џенер  Џиладинов

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles